Buzlu Cam

Buzlu cam desenleri ve farklı modelleri ile oldukça estetik camlardan biridir. Dekoratif görüntüleri ile ilgi çeken buzlu cam, sahip olduğu bu özellik sayesinde pek çok farklı alanda kullanılır. Buzlu camın farklı renklerinin yanı sıra desenli modelleri de dikkat çeker. Ayrıca bulunduğu ortamda hem şık hem de farklı görüntüler meydana getirir. Biri desenli iki merdane arasına boşaltılan cam eriyiği ile elde edilir. Buzlu camlarda estetik görüntülerin ortaya çıkması merdanelerden birinin desenli olması ile gerçekleşir. Ayrıca buzlu cam doğal görünümü nedeni ile , genel olarak dekoratif amaçlı kullanılır. Bunun dışında farklı amaçlara hizmet etse de cam, aslında bir dekorasyon ürünü olarak karşımıza çıkar.

Buzlu cam , her modelinde farklı özellikler içerir. Örneğin bazı cam çeşitleri sadece estetik görüntülerin oluşması amacıyla kullanılırken bazı cam modelleri ise emniyet amaçlı kullanılmaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda üretim yapılabilen buzlu cam modelleri, tüketici açısından da geniş bir ürün gamı oluşturur. Tüketici tarafına sağladığı avantajları ile çok fazla ilgi gören camın genel olarak avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Hem ev hem de ofis gibi mekanlarda güneş ışınlarının daha farklı yansımasına neden olur. Ortamlarda her zaman estetik ve göz alıcı bir ambiyansın meydana gelmesini sağlar.
  • Buzlu camlar ile pek çok farklı alanda doğal, yaratıcı ve dekoratif fikirler oluşturmak mümkündür. Bulunduğu her mekanda estetik duruşu ile aydınlık ve ferah bir ortam sunar.
  • Emniyet ve güvenlik amaçlı olarak temperli cam modelleri kullanılır. Bu sayede daha dayanıklı ve sağlam buzlu cam üretilmiş olur. Ayna uygulaması ile desenli yüzeylerine yapılan işlemler sonrasında değişik özelliklere sahip olur.
  • Buzlu cam modellerinde çift cam kombinasyonları kullanılır. Çift cam uygulaması özellikle ısı kontrolü sağlar ve kış aylarında yakıttan tasarruf edilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda buzlu camın çift cam modelleri ile ses yalıtımı da yapmak mümkün olur.